GAZOWE POMPY CIEPŁA


Gazowe pompy ciepła - cennik

Dane techniczne gazowych pomp ciepła

Więcej informacji o gazowych pompach ciepła i firmie AISIN

przygotowanie ciepłej wody użytkowej za pomocą gazowej pompy ciepła

Podłączenie gazowej pompy ciepła do istniejącej instalacji - termomodernizacja

Gazowe pompy ciepła pracują na czystym, niedrogim, przyjaznym dla środowiska paliwie oraz używają nowego czynnika roboczego R407C, który nie niszczy struktury ozonowej. Używając gazu oszczędza się energię i redukuje koszty bieżące eksploatacji. Oszczędności mogą dochodzić do 50% w stosunku do tradycyjnych elektrycznych pomp ciepła.

Do oferowanych pomp ciepła można - bez jakichkolwiek przeróbek - zastosować istniejące na rynku urządzenia powszechnie stosowane do ogrzewania lub chłodzenia. Istnieje możliwość prostej zamiany istniejącej kotłowni na gazową pompę ciepła a istniejący już system rurowania może być użyty zamiennie do nowej pompy ciepła. System AISIN GHP jest idealnym systemem zapewniającym pełny komfort cieplny i klimatyzację w budynkach mieszkalnych, biurach, hotelach i budynkach przemysłowych.


Przewagę gazowych pomp ciepła (GHP) nad elektrycznymi pompami ciepła (EHP) najlepiej obrazują poniższe rysunki

 

Działanie gazowej pompy ciepła 

Wykres działania GHP

Działanie gazowej pompy ciepła

Gazowa pompa ciepła różni się od elektrycznej tym, że jej kompresor napędzany jest przez silnik gazowy. Ponieważ gaz nie spala się w wewnętrznym urządzeniu systemu GHP a tylko w silniku napędzającym sprężarki - GHP proponuje pełną klimatyzację zarówno w lecie jak i w zimie.
GHP jest wyposażona w bardzo efektywny gazowy silnik, który wykorzystuje zarówno ciepło zewnętrzne jak również ciepło produkowane przez sam silnik. Z tego powodu GHP jest nadzwyczaj efektywnym energetycznie systemem. Gazowa pompa ciepła wykorzystuje fizyczne właściwości czynnika R407C, który pochłania ciepło otoczenia w czasie parowania i dostarcza ciepło podczas kondensacji. Czynnik jest rozprowadzany przez kompresor, który nieustannie przekształca parę w kondensat zarówno do ogrzewania jak i chłodzenia. System wymiany ciepła w pompie AISIN wyklucza główny problem, jaki jest w elektrycznych pompach ciepła, spadek efektywności ogrzewania względem zewnętrznej temperatury. Podczas zimy, gazowe pompy ciepła mają nadzwyczajną zdolność do ogrzewania nawet przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych (-20 °C).

powrót na stronę główną

Could not connect